Гей на Івана, гей на Купала!

2018-07-06

/Files/images/купала.jpg

Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня.

Свої витоки свято Івана Купала, або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.

День Івана Купала раніше припадав на день літнього сонцестояння і випадав на 24 червня. Після введення нового стилю літочислення дата пересунулася на 7 липня. Саме в цей день свято відзначають і в наш час.

Свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також також у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій - води і вогню, чоловічого і жіночого начал.

З давніх-давен день Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями.

Дошкільний навчальний заклад №33 "Казка" теж долучився до святкування: в закладі організовано тематичну розвагу для дітей "Гей на Івана, гейна Купала!", під час якої дошкільники проявили свою творчість та фантазію, занурились в традиції українського народу. Малюки з задоволення виконували народні таночки, співали пісні, декламували вірші. Дівчанка плели віночки та пускали їх у воду, хлопчики змагались, шукаючи квітку папоротнику.


Кiлькiсть переглядiв: 254

Коментарi